Dlaczego mając logo w PDF muszę dopłacać za projekt haftu?Posted by On


Pomyślisz pewnie, że tytuł zawiera błąd. Jakim cudem muszę dopłacać za projekt skoro już go przyniosłem? Warto zwrócić uwagę na zwrot PRZYGOTOWANIE HAFTU. Nie jest on tym samym czym zaprojektowany wzór. W tym wpisie to wytłumaczymy.

Wzór, który chcesz wyhaftować zazwyczaj przynosisz Nam w plikach JPG,PDF czasami CDR. To co chcesz by było wyszyte na materiale zależy tylko od Ciebie i za wzór nic nie płacisz- jest on przez Ciebie zaprojektowany bądź przyniesiony i co do tego nie ma wątpliwości. Jednak aby Twój wymarzony haft z pliku się udał musi przejść długą drogę.

1. Wektoryzacja

Plik przyniesiony przez Ciebie jeśli jest w JPG bądź PDF musimy przekształcić na krzywe. Co to oznacza? Ręcznie musimy obrysować cały wzór narzędziami w programie, wypełnić odpowiednimi kolorami i przygotować go tak aby była możliwość jego rozciągnięcia. Może dla ułatwienia wyobrażenia sobie tego podamy przykład. Pobierasz zdjęcie z internetu małego rozmiaru. Próbujesz je powiększyć, bo na przykład chcesz by było na tapecie. W trakcie, gdy je powiększasz widzisz, że jakość zdjęcia już nie jest taka sama, a obrazek im większy tym więcej pikseli widzisz. Dzieje się tak, dlatego że zdjęcie jest rastrowe i wraz z powiększaniem traci na jakości. Natomiast, gdyby ten sam obrazek był wykonany wektorowo- czyli obrysowany specjalnymi narzędziami, mógłbyś powiększać go do woli i nie traciłby swojej jakości. Na tym polega pierwsza obróbka projektu, który nam przynosisz- przekształcamy go na obrazek wektorowy. Jeśli Twój projekt jest w pliku CDR/ AI to ten krok możemy pominąć.

2. Projekt haftu

Mając już przekształcony plik na wektory musimy otworzyć go w programie do przygotowania haftu. Jest to, w dużym skrócie, zaplanowanie każdego wkłucia igły w materiał oraz kolejność w jakiej będzie się to odbywać. W programie jest możliwość automatycznego planowania wkłuć. Niestety nie jest to zbyt dokładne i przy bardziej zaawansowanych wzorach robi wiele błędów. Oczywiście jest to najszybsza metoda, lecz bardzo niedokładna, a przecież Zahaftowani stawiają na jakość i perfekcję. Jest to główny powód, dla którego nie korzystamy z opcji automatycznego planowania wkłuć, a wszystko robimy ręcznie. Metoda ręcznego planowania wymaga perfekcji i……czasu. Najłatwiejsze wzory zajmują około 10 minut. Natomiast te bardziej zaawansowane zajmują kilka godzin. Pomyślisz sobie- przecież można zrobić to szybciej automatycznym narzędziem. Można lecz efekt automatycznego i ręcznego planowania zobaczysz na poniższych zdjęciach. Na pierwszym zdjęciu jest automatyczne planowanie szycia i dobieranie kolorów przez maszynę. Efekt jest dość kiepski, a zaokrąglenia nie są zbyt ładne.

Na drugim zdjęciu jest haft zaplanowany ręcznie przez naszego projektanta. Wygląda o wiele bardziej estetycznie, zaokrąglenia są bardzo ładne, a kolory dobrane odpowiednio.

Odpowiadając na zadane pytanie w nagłówku Dlaczego mając logo w PDF muszę dopłacać za projekt haftu? Opłata za projekt nie oznacza, dla nas łatwych pieniędzy w kilka sekund, a zapłatę za wykonaną pracę. Wykonując projekt nasz projektant spędza na nim od kilkudziesięciu minut, do kilku godzin. Jeżeli wyobrażasz sobie, że haft to przypadek, takie przypadki nie trafiają się Zahaftowanym. Dokładamy wszelkich starań by Twój haft był najwyższej jakości, a projekt za który dopłacasz pozostaje u nas w archiwum. Oznacza to, że jeśli za jakiś czas będziesz chciał wyhaftować to samo za projekt już nie zapłacisz!

Mamy nadzieję, że wpis wniósł dużo nowej, przydatnej wiedzy, dzięki której już nie będziesz się zastanawiać dlaczego za projekt haftu trzeba dopłacać!

Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *