Rodzaje nici – czy mogę mieć haft świecący w ciemnościach?Posted by On

kolor-nici

Produkt, który tworzymy na naszych hafciarkach może przybierać różną formę – może być modyfikowany od koloru do wykończenia. A to wszystko dzięki różnego rodzaju niciom dostępnym u Zahaftowanych.

Poniżej widzimy dwie nici w tym samym kolorze – nić standardowa poliestrowa i nić matowa w odpowiadających sobie kolorach, ale w dwóch wykończeniach. Chociaż kolor jest ten sam, różnicę widać na pierwszy rzut oka, kiedy porównamy je pod względem połysku 😉

Nić matowa jakiej używamy to MADEIRA FROSTED MATT – dzięki niej uzyskujemy bardzo elegancki wygląd wyhaftowanej aplikacji na odzieży. Nić jest całkowicie pozbawiona połysku, dzięki czemu uzyskujemy unikalny efekt. Przy tym jest wysoce miękka, co powoduje doskonałe układanie się haftu na materiale.

Jednak wygląd haftu nie zależy jedynie od rodzaju nici. Wszyscy wiemy, że najważniejszy jest projekt! Przy niciach matowych, które są troszkę cieńsze niż nici z połyskiem, trzeba pamiętać o delikatnie większym zagęszczeniu ściegu, dzięki czemu będziemy mogli w pełni cieszyć się niezwykłym efektem, jaki daje matowa nić.

A teraz chyba najciekawsze – co zrobić, aby aplikacja na odzieży świeciła w ciemnościach?

Odpowiedź jest bardzo prosta – użyć nici fluorescencyjnej. Jest to rodzaj nici, która „na zimno” ma kolor złamanej bieli, jednak po odpowiednio długim naświetlaniu emituje zielone światło w ciemnościach. Dobra wiadomość dla stałych bywalców klubów – nić świeci również w świetle ultrafioletowym (UV) dzięki czemu zrobicie wrażenie na znajomych już wchodząc na parkiet!

Jak możecie się domyślać, najczęściej wybieranymi nićmi są te standardowe POLYNEON. Matowe wykończenie nadal jest produktem rzadko pojawiającym się na naszych haftach, nie mówiąc już o niciach fluo. Oczywiście często wynika to z wyższych kosztów pojawiających się przy niszowych produktach, jednak zachęcamy Was do eksperymentowania z różnymi rodzajami asortymentu

kolor-nici

Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *