Wielkość hafu – dlaczego nie mogę haftować dookoła rękawa?Posted by On

taborki

Właśnie, dlaczego nie możemy haftować na wszystkim i na każdej wielkości? Co jest takiego trudnego w hafcie dookoła rękawa?

Wielu klientów zastanawia się nad tymi pytaniami. Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż składa się na to kilka czynników. 

Zacznijmy więc od maszyn. Mają one swoje ograniczenia. Nie każdy w życiu widział hafciarkę, dlatego spieszymy z pomocą i załączamy ich zdjęcia.

Jak możemy zauważyć maszyny te do ogromnych nie należą, więc i haft nie może być za duży – na pewno nie przekracza jej wielkości!

Kolejną rzeczą jest szerokość ramienia, na którym montujemy tamborek.
Zapytacie co to jest ten tamborek? Już spieszymy z odpowiedzią!
Tamborek jest niczym innym niż dwiema obręczami, pomiędzy którymi naciąga się materiał, na którym następnie zamierzamy haftować. To właśnie dzięki niemu tkanina jest cały czas naprężona, a samo haftowanie znacznie łatwiejsze. Może być zrobiony z różnych materiałów, lecz my używamy plastikowych.  


Tamborki mogą mieć kształt okrągły, jak i prostokątny. W zależności od wielkości haftu musimy dobrać odpowiedni wymiar.

Wymiary posiadanych przez nas tamborków:

Maszyna Haftex:    50x35cm
                                   40x40cm
                                   30x30cm
                                   24x24cm
                                   20cm
                                   15cm
                                   12cm
                                   10cm

Maszyna Brother:  30x20cm
                                   18x13cm
                                   10x10cm
                                   6x4cm

Załóżmy, że wybieramy tamborek największy to jest 50x35cm. Pomyślisz, że haft też może być tej wielkości, lecz niestety nie. Igła, która będzie się w środku poruszać w trakcie haftowania, musi mieć drobny margines (przerwę) między krawędzią tamborka, a początkiem haftu. W innym przypadku będzie uderzać o brzegi tamborka i twój haft nie będzie idealny. A tego nie chcemy, prawda?
Dokładamy wszelkich starań, aby projekty wykonywane u nas były najwyższej jakości, dlatego nie możemy pozwolić sobie na niedoskonałości. Stąd bierze się ograniczenie w wielkości haftowanego loga lub obrazka.

A dlaczego nie możemy wyhaftować ramienia dookoła, skoro nie przekracza on dopuszczalnej wielkości?
Jak wcześniej pisaliśmy, tamborek służy do naciągania materiału przygotowanego do haftu. Znaczy to, że naciągając materiał w tym danym miejscu haft będzie perfekcyjnie wykonany, bez żadnych zagięć. Gdybyśmy chcieli zrobić to dookoła ramienia, nie udałoby się idealnie dopasować tamborka, by haft kontynuował się bez jakichkolwiek przesunięć, czy ukosów. A czy właśnie dopasowanie i elegancki wygląd nie gra tutaj największej roli?

Kończąc ten bogaty w nową wiedzę post chcemy zaznaczyć, że wciąż staramy się poszerzać nasze umiejętności i ofertę. Kto wie może za jakiś czas haft na dużej powierzchni będzie możliwy, a ograniczenia przestaną istnieć! Na ten moment zapewniamy, że Zahaftowani zawsze dokładają wszelkich starań aby klient był zadowolony i do nas wracał.

W końcu Zahaftowani – to więcej niż nadruk! To styl sam w sobie!

Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *